Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Addz27's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
I love this movie, to be in love like this is my ultimate dream
2
A Walk to Remember 2002,  PG)
3
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994,  R)
4
King Kong 2005,  PG-13)
5
The Sum of Us 1994,  R)
6
It's My Party 1996,  R)
It's My Party
makes me cry evrytime
7
Mambo Italiano 2003,  R)
8
Steel Magnolias 1989,  PG)
9
Beaches 1988,  PG-13)
10
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
11
A Time to Kill 1996,  R)
A Time to Kill
it always makes me cry
12
The Lake House 2006,  PG)
13
Sleeping with the Enemy 1991,  R)
Sleeping with the Enemy
how can you not love julia
14
Stepmom 1998,  PG-13)
Stepmom
its julia
15
Return to Me 2000,  PG)
Return to Me
a great love story
16
The Pelican Brief 1993,  PG-13)
17
Connie And Carla 2004,  PG-13)
18
Eating Out 2004,  Unrated)
19
Summer Storm (Sommersturm) 2004,  R)
20
Practical Magic 1998,  PG-13)
21
Another Gay Movie 2006,  R)
22
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
23
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
24
Speed 1984,  Unrated)
25
The Kindred 1987,  R)
26
Underworld 2003,  R)
27
Underworld: Evolution 2006,  R)
28
Resident Evil 2002,  R)
29
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
30
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
31
Simon Birch 1998,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments