My Favorite Movies
| adamsimpson's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Wicker Man 1974, R) |
|
| 2 |
Dawn of the Dead 1978, R) |
|
| 3 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 4 |
Barbarella 1968, PG) |
|
| 5 |
Zardoz 1974, R) |
|
| 6 |
Soylent Green 1973, PG) |
|
| 7 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 8 |
28 Days Later 2002, R) |
|
| 9 |
Highlander 1986, R) |
|
| 10 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 11 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 12 |
Goodbye Pork Pie 1981, R) |
|
| 13 |
The Last Man on Earth 1964, Unrated) |
|
| 14 |
RoboCop 1987, R) |
|
| 15 |
Gangster No. 1 2000, R) |
|
| 16 |
Planet of the Apes 1968, G) |
|
| 17 |
Night of the Living Dead 1968, R) |

















