My Favorite Movies


  adamsgh's Rating My Rating
1
Ghostbusters 1984,  PG)
2
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
3
The Godfather, Part II 1974,  R)
4
The Big Lebowski 1998,  R)
5
JFK 1992,  R)
6
The Shining 1980,  R)
7
Rear Window 1954,  PG)
8
Rushmore 1998,  R)
9
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
10
Oldboy 2004,  R)
11
Janghwa, Hongryeon (A Tale of Two Sisters) 2003,  R)
12
Raising Arizona 1987,  PG-13)
13
The Return (Vozvrashcheniye) 2003,  Unrated)
14
Happiness 1998,  NC-17)
15
Last Life in the Universe 2003,  R)
16
Three Colors: Red (Trois couleurs: Rouge) 1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments