My Favorite Movies
| adambthomas's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 7 |
True Lies 1994, R) |
|
| 8 |
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999, R) |
|
| 9 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 10 |
A Time to Kill 1996, R) |
|
| 11 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Casino 1995, R) |
|
| 13 |
Amadeus 1984, PG) |
|
| 14 |
American History X 1998, R) |
|
| 15 |
Rounders 1998, R) |
|
| 16 |
Time to Kill 1942, Unrated) |
|
| 17 |
V for Vendetta 2006, R) |

















