My Favorite Movies


  acrossshipp's Rating My Rating
1
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
love it my favorite
2
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
3
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
Cheaper by the Dozen 2
love it
4
New York Minute 2004,  PG)
New York Minute
love it
5
Jurassic Park 1993,  PG-13)
Jurassic Park
one of my favorites
6
I Dreamed of Africa 2000,  PG-13)
I Dreamed of Africa
one of my favorites but it is also alittle bit sad
7
While You Were Sleeping 1995,  PG)
While You Were Sleeping
love it
8
The Princess Bride 1987,  PG)
The Princess Bride
love it
9
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
i've seen bits and pieces of it
10
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
my favorite
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
my favorite
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
very good
13
Crossroads 2002,  PG-13)
Crossroads
haven't seen it but i would like to
14
Avril 2006,  Unrated)
Avril
want to see it

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments