My Favorite Movies


  acricura's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
The Princess and the Pirate 1944,  Unrated)
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
6
Candyman 2 - Farewell to the Flesh 1995,  R)
7
Antony and Cleopatra 1974,  Unrated)
8
Caesar and Cleopatra 1946,  Unrated)
9
Due notti con Cleopatra (Two Nights with Cleopatra) 1954,  Unrated)
10
Cleopatra 1999,  Unrated)
11
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
12
The Princess Diaries 2001,  G)
13
Powder 1995,  PG-13)
14
Desperado 1995,  R)
15
El Mariachi 2001,  R)
16
Blade 1998,  R)
17
Blade: Trinity 2004,  R)
18
Blade II 2002,  R)
19
The Legend of Zorro 2005,  PG)
20
Zorro, the Avenger 1958,  Unrated)
21
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
22
Zorro 1974,  G)
23
Moulin Rouge 1952,  Unrated)
24
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
25
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
26
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
27
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
28
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments