My Favorite Movies
| acidie's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 2 |
Wes Craven's New Nightmare 1994, R) |
|
| 3 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988, R) |
|
| 4 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987, R) |
|
| 5 |
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991, R) |
|
| 6 |
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989, R) |
|
| 7 |
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985, R) |
|
| 8 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 9 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Liar Liar 1997, PG-13) |
|
| 11 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 15 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |















