Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  achene123's Rating My Rating
1
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
2
Romeo Must Die 2000,  R)
3
Pretty Woman 1990,  R)
4
Somewhere in Time 1980,  PG)
5
Braveheart 1995,  R)
6
City of Angels 1998,  PG-13)
7
The Crow: City of Angels 1996,  R)
8
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
9
Elizabeth 1998,  R)
10
Final Destination 3 2006,  R)
11
Interview with the Vampire 1994,  R)
12
Little Miss Sunshine 2006,  R)
13
Far and Away 1992,  PG-13)
14
Flushed Away 2006,  PG)
15
Cast Away 2000,  PG-13)
16
The Perfect Storm 2000,  PG-13)
17
Waterworld 1995,  PG-13)
18
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
19
The Lake House 2006,  PG)
20
Gladiator 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments