My Favorite Movies
| ach969's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 6 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 11 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 12 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 14 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 15 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 16 |
American Pie 1999, R) |
|
| 17 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 18 |
Shrek 2 2004, PG) |


















