My Favorite Movies
| ACEndlessWaltz's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Shin kidô senki Gundam W: Endless Waltz (Gundam Wing: Endless Waltz ) 1998, Unrated) |
|
| 2 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Uptown Girls 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Parent Trap 1998, PG) |
|
| 6 |
Dreamgirls 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 8 |
The Prince and Me 2004, PG) |
|
| 9 |
Mou gaan dou (Infernal Affairs) 2002, R) |
|
| 10 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 11 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 12 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010, PG-13) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 2011, PG-13) |














