My Favorite Movies
| aceilyalv's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
ATL 2006, PG-13) |
|
| 2 |
What's Love Got To Do With It? 1993, R) |
|
| 3 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Fighting Temptations 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Dreamgirls 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Love and Basketball 2000, PG-13) |
|
| 8 |
Selena 1997, PG) |
|
| 9 |
Coach Carter 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Dead Presidents 1995, R) |
|
| 11 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 12 |
A Thin Line Between Love and Hate 1996, R) |
|
| 13 |
The Five Heartbeats 1991, R) |
|
| 14 |
Hot Boyz 1999, R) |
|
| 15 |
Boyz n the Hood 1991, R) |
|
| 16 |
Menace II Society 1993, R) |
|
| 17 |
Tupac - Resurrection 2003, R) |
|
| 18 |
Biggie and Tupac 2002, R) |
|
| 19 |
Poetic Justice 1993, R) |
|
| 20 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 21 |
Charlotte's Web 1973, G) |
|
| 22 |
Love Jones 1997, R) |
|
| 23 |
Gang of Roses 2003, R) |
|
| 24 |
Civil Brand 2002, R) |
|
| 25 |
Why Do Fools Fall In Love 1998, R) |
|
| 26 |
Bones 2001, R) |
|
| 27 |
The Wash 2001, R) |
|
| 28 |
How High 2001, R) |
|
| 29 |
The Cheetah Girls 2003, Unrated) |
|
| 30 |
The Cheetah Girls 2 2006, G) |
|
| 31 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 32 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 33 |
The Bodyguard 1992, R) |
|
| 34 |
Waiting to Exhale 1995, R) |
|
| 35 |
The Preacher's Wife 1996, PG) |
|
| 36 |
The Wedding Planner 2001, PG-13) |
|
| 37 |
Glitter 2001, PG-13) |
|
| 38 |
Ray 2004, PG-13) |
|
| 39 |
Temptations 2000, R) |
|
| 40 |
Carmen 2003, Unrated) |
|
| 41 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 42 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 43 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 44 |
You Got Served 2004, PG-13) |












































