My Favorite Movies


  acedickson's Rating My Rating
1
Seven (Se7en) 1995,  R)
2
The Notebook 2004,  PG-13)
3
Boiler Room 2000,  R)
4
Good Will Hunting 1997,  R)
5
Transformers 2007,  PG-13)
6
Fight Club 1999,  R)
7
300 2007,  R)
8
Man on Fire 2004,  R)
9
Gladiator 2000,  R)
10
Equilibrium 2002,  R)
11
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
12
The Usual Suspects 1995,  R)
13
Crash 2005,  R)
14
Casino Royale 2006,  PG-13)
15
Smokin' Aces 2007,  R)
16
Hitch 2005,  PG-13)
17
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
18
Donnie Darko 2001,  R)
19
American Psycho 2000,  R)
20
GoodFellas 1990,  R)
21
Braveheart 1995,  R)
22
Taxi Driver 1976,  R)
23
The Break-Up 2006,  PG-13)
24
Saw 2004,  R)
25
Inside Man 2006,  R)
26
The Pianist 2002,  R)
27
Jurassic Park 1993,  PG-13)
28
Little Miss Sunshine 2006,  R)
29
Pulp Fiction 1994,  R)
30
Ray 2004,  PG-13)
31
Requiem for a Dream 2000,  R)
32
Reservoir Dogs 1992,  R)
33
Saw II 2005,  R)
34
Saw III 2006,  R)
35
Four Brothers 2005,  R)
36
Shrek 2001,  PG)
37
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
38
Superman Returns 2006,  PG-13)
39
The Boondock Saints 2000,  R)
40
The Big Lebowski 1998,  R)
41
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
42
The Illusionist 2006,  PG-13)
43
The Lake House 2006,  PG)
44
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
45
The Matrix Reloaded 2003,  R)
46
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
47
The Shawshank Redemption 1994,  R)
48
The Silence of the Lambs 1991,  R)
49
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
50
Training Day 2001,  R)
51
V for Vendetta 2006,  R)
52
Waiting 2005,  R)
53
Wedding Crashers 2005,  R)
54
White Chicks 2004,  PG-13)
55
Children of Men 2006,  R)
56
Identity 2003,  R)
57
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
58
The Cell 2000,  R)
59
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
60
Memento 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments