My Favorite Movies
| ACED2112's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Sin City 2005, R) |
|
| 4 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 5 |
Wicked City (Yôjû toshi) 1987, Unrated) |
|
| 6 |
Lost Highway 1997, R) |
|
| 7 |
Blue Velvet 1986, R) |
|
| 8 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 9 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 10 |
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Dead Alive (Braindead) 1992, R) |
|
| 12 |
Back to the Future 1985, PG) |












