| |
ACDCMELTDOWN's Rating |
My Rating |
| 1 |
best adam sandler film yet
|
|
| 2 |
|
|
| 3 |
awesome film and i love the music in it
|
|
| 4 |
fantastic
|
|
| 5 |
|
|
| 6 |
the worst robert de niro film
|
|
| 7 |
the best, funny and a great sense of humour
|
|
| 8 |
|
|
| 9 |
|
|
| 10 |
|
|
| 11 |
|
|
| 12 |
to0 childish
|
|
| 13 |
|
|
| 14 |
|
|
| 15 |
|
|
| 16 |
|
|
| 17 |
good enough to pass
|
|
| 18 |
|
|
| 19 |
|
|
| 20 |
|
|
| 21 |
|
|
| 22 |
|
|
| 23 |
|
|
| 24 |
|
|
| 25 |
|
|
| 26 |
|
|
| 27 |
awesome
|
|
| 28 |
great voices
|
|
| 29 |
|
|
| 30 |
|
|
| 31 |
|
|
| 32 |
|
|
| 33 |
|
|
| 34 |
|
|
| 35 |
|
|
| 36 |
|
|
| 37 |
|
|
| 38 |
|
|
| 39 |
|
|
| 40 |
|
|
| 41 |
|
|
| 42 |
|
|
| 43 |
|
|
| 44 |
|
|
| 45 |
|
|
| 46 |
|
|
| 47 |
|
|
| 48 |
|
|
| 49 |
did not like it
|
|
| 50 |
|
|
| 51 |
love the enitre series
|
|
| 52 |
|
|
| 53 |
|
|
| 54 |
|
|
| 55 |
|
|
| 56 |
|
|
| 57 |
|
|
| 58 |
|
|
| 59 |
|
|
| 60 |
|
|
| 61 |
|
|
| 62 |
|
|
| 63 |
|
|
| 64 |
|
|
| 65 |
|
|
| 66 |
|
|
| 67 |
|
|
| 68 |
|
|
| 69 |
|
|
| 70 |
|
|
| 71 |
|
|
| 72 |
|
|
| 73 |
|
|
| 74 |
|
|
| 75 |
|
|
| 76 |
|
|
| 77 |
|
|
| 78 |
|
|
| 79 |
|
|
| 80 |
|
|
| 81 |
|
|
| 82 |
|
|
| 83 |
|
|
| 84 |
|
|
| 85 |
|
|
| 86 |
|
|
| 87 |
the whole trilogy is funny
|
|
| 88 |
love this movie my favourite movie
|
|
| 89 |
this the best movie that jason biggs is in
|
|
| 90 |
awesome
|
|
| 91 |
|
|
| 92 |
|
|
| 93 |
i liked it
|
|
| 94 |
|
|
| 95 |
funny as
|
|
| 96 |
|
|
| 97 |
|
|
| 98 |
awesome
|
|
| 99 |
|
|
| 100 |
boring
|
|
| 101 |
hell
|
|
| 102 |
never liked it
|
|
| 103 |
reli boring
|
|
| 104 |
seen it
|
|
| 105 |
the best movie i have ever seen
|
|
| 106 |
loved it
|
|
| 107 |
never saw it
|
|
| 108 |
|
|
| 109 |
|
|
| 110 |
|
|
| 111 |
|
|
| 112 |
|
|
| 113 |
|
|
| 114 |
|
|
| 115 |
|
|
| 116 |
|
|
| 117 |
|
|
| 118 |
|
|
| 119 |
|
|
| 120 |
|
|
| 121 |
|
|
| 122 |
|
|
| 123 |
|
|
| 124 |
|
|
| 125 |
|
|
| 126 |
|
|
| 127 |
|
|
| 128 |
|
|
| 129 |
|
|
| 130 |
|
|
| 131 |
|
|
| 132 |
|
|
| 133 |
|
|
| 134 |
|
|
| 135 |
|
|
| 136 |
|
|
| 137 |
|
|
| 138 |
|
|
| 139 |
|
|
| 140 |
|
|
| 141 |
|
|
| 142 |
|
|
| 143 |
|
|
| 144 |
|
|
| 145 |
|
|
| 146 |
|
|
| 147 |
|
|
| 148 |
|
|
| 149 |
|
|
| 150 |
|
|
| 151 |
|
|
| 152 |
|
|
| 153 |
|
|
| 154 |
|
|
| 155 |
awesome
|
|
| 156 |
|
|
| 157 |
|
|
| 158 |
|
|
| 159 |
|
|
| 160 |
|
|
| 161 |
|
|
| 162 |
49 Up
2005, Unrated)
|
|
| 163 |
|
|
| 164 |
|
|
| 165 |
|
|
| 166 |
Commune
2005, Unrated)
|
|
| 167 |
|
|
| 168 |
|
|
| 169 |
|
|
| 170 |
|
|
| 171 |
|
|
| 172 |
|
|
| 173 |
|
|
| 174 |
|
|
| 175 |
|
|
| 176 |
|
|
| 177 |
|
|
| 178 |
|
|
| 179 |
|
|
| 180 |
|
|
| 181 |
|
|
| 182 |
|
|
| 183 |
|
|
| 184 |
|
|
| 185 |
|
|
| 186 |
|
|
| 187 |
|
|
| 188 |
|
|
| 189 |
|
|
| 190 |
|
|
| 191 |
|
|
| 192 |
|
|
| 193 |
|
|
| 194 |
|
|
| 195 |
|
|
| 196 |
|
|
| 197 |
|
|
| 198 |
|
|
| 199 |
|
|
| 200 |
|
|
| 201 |
|
|
| 202 |
|
|
| 203 |
|
|
| 204 |
|
|
| 205 |
|
|
| 206 |
|
|
| 207 |
|
|
| 208 |
|
|
| 209 |
|
|
| 210 |
|
|
| 211 |
|
|
| 212 |
|
|
| 213 |
|
|
| 214 |
|
|
| 215 |
|
|
| 216 |
|
|
| 217 |
|
|
| 218 |
|
|
| 219 |
|
|
| 220 |
|
|
| 221 |
|
|
| 222 |
|
|
| 223 |
|
|
| 224 |
|
|
| 225 |
|
|
| 226 |
|
|
| 227 |
|
|
| 228 |
|
|
| 229 |
|
|
| 230 |
|
|
| 231 |
|
|
| 232 |
|
|
| 233 |
|
|
| 234 |
|
|
| 235 |
|
|
| 236 |
|
|
| 237 |
|
|
| 238 |
|
|
| 239 |
|
|
| 240 |
|
|
| 241 |
|
|
| 242 |
|
|
| 243 |
|
|
| 244 |
|
|
| 245 |
|
|
| 246 |
|
|
| 247 |
|
|
| 248 |
|
|
| 249 |
|
|
| 250 |
|
|
| 251 |
|
|
| 252 |
|
|
| 253 |
|
|
| 254 |
|
|
| 255 |
|
|
| 256 |
|
|
| 257 |
|
|
| 258 |
|
|
| 259 |
|
|
| 260 |
|
|
| 261 |
|
|
| 262 |
|
|
| 263 |
|
|
| 264 |
|
|
| 265 |
|
|
| 266 |
|
|
| 267 |
|
|
| 268 |
|
|
| 269 |
|
|
| 270 |
|
|
| 271 |
|
|
| 272 |
|
|
| 273 |
|
|
| 274 |
|
|
| 275 |
|
|
| 276 |
|
|
| 277 |
|
|
| 278 |
shit house
|
|
| 279 |
|
|
| 280 |
|
|
| 281 |
|
|
| 282 |
|
|
| 283 |
|
|
| 284 |
|
|
| 285 |
|
|
| 286 |
|
|
| 287 |
Fuga
2005, Unrated)
|
|
| 288 |
|
|
| 289 |
|
|
| 290 |
|
|
| 291 |
|
|
| 292 |
|
|
| 293 |
|
|
| 294 |
|
|
| 295 |
|
|
| 296 |
|
|
| 297 |
|
|
| 298 |
|
|
| 299 |
|
|
| 300 |
|
|
| 301 |
|
|
| 302 |
|
|
| 303 |
|
|
| 304 |
|
|
| 305 |
|
|
| 306 |
|
|
| 307 |
|
|
| 308 |
|
|
| 309 |
|
|
| 310 |
|
|
| 311 |
|
|
| 312 |
|
|
| 313 |
|
|
| 314 |
|
|
| 315 |
|
|
| 316 |
|
|
| 317 |
|
|
| 318 |
Saw
2004, R)
|
|
| 319 |
|
|
| 320 |
|
|
| 321 |
funny
|
|
| 322 |
|
|
| 323 |
Yes
2004, R)
|
|
| 324 |
|
|
| 325 |
|
|
| 326 |
|
|
| 327 |
|
|
| 328 |
|
|
| 329 |
|
|
| 330 |
Bug
2006, R)
|
|
| 331 |
|
|
| 332 |
|
|
| 333 |
|
|
| 334 |
|
|
| 335 |
|
|
| 336 |
|
|
| 337 |
|
|
| 338 |
|
|
| 339 |
|
|
| 340 |
|
|
| 341 |
|
|
| 342 |
|
|
| 343 |
|
|
| 344 |
|
|
| 345 |
|
|
| 346 |
|
|
| 347 |
|
|
| 348 |
|
|
| 349 |
the best austin powers movie
|
|
| 350 |
|
|
| 351 |
|
|
| 352 |
|
|
| 353 |
|
|
| 354 |
|
|
| 355 |
|
|
| 356 |
|
|
| 357 |
|
|
| 358 |
|
|
| 359 |
|
|
| 360 |
|
|
| 361 |
|
|
| 362 |
|
|
| 363 |
|
|
| 364 |
|
|
| 365 |
this is the second worst adam sandler film ever the first is click
|
|
| 366 |
|
|
| 367 |
|
|
| 368 |
|
|
| 369 |
|
|
| 370 |
|
|
| 371 |
|
|
| 372 |
|
|
| 373 |
|
|
| 374 |
|
|
| 375 |
|
|
| 376 |
|
|
| 377 |
Konga
1961, Unrated)
|
|
| 378 |
|
|
| 379 |
Denied
2004, Unrated)
|
|
| 380 |
It
1927, Unrated)
|
|
| 381 |
|
|
| 382 |
|
|
| 383 |
|
|
| 384 |
|
|
| 385 |
|
|
| 386 |
|
|
| 387 |
|
|
| 388 |
|
|
| 389 |
|
|
| 390 |
|
|
| 391 |
|
|
| 392 |
|
|
| 393 |
|
|
| 394 |
|
|
| 395 |
|
|
| 396 |
|
|
| 397 |
cool
|
|
| 398 |
|
|
| 399 |
|
|
| 400 |
|
|
| 401 |
|
|
| 402 |
|
|
| 403 |
|
|
| 404 |
|
|
| 405 |
|
|
| 406 |
|
|
| 407 |
|
|
| 408 |
|
|
| 409 |
|
|
| 410 |
|
|
| 411 |
|
|
| 412 |
Jurm
2005, Unrated)
|
|
| 413 |
|
|
| 414 |
|
|
| 415 |
|
|
| 416 |
|
|
| 417 |
|
|
| 418 |
|
|
| 419 |
|
|
| 420 |
|
|
| 421 |
|
|
| 422 |
|
|
| 423 |
|
|
| 424 |
|
|
| 425 |
|
|
| 426 |
|
|
| 427 |
|
|
| 428 |
|
|
| 429 |
|
|
| 430 |
|
|
| 431 |
|
|
| 432 |
|
|
| 433 |
|
|
| 434 |
|
|
| 435 |
|
|
| 436 |
|
|
| 437 |
|
|
| 438 |
Masti
2004, Unrated)
|
|
| 439 |
|
|
| 440 |
|
|
| 441 |
|
|
| 442 |
Jacob
1994, Unrated)
|
|
| 443 |
|
|
| 444 |
|
|
| 445 |
|
|
| 446 |
|
|
| 447 |
Kenny
2006, PG-13)
awesome
|
|
| 448 |
|
|
| 449 |
|
|
| 450 |
|
|
| 451 |
|
|
| 452 |
|
|
| 453 |
|
|
| 454 |
|
|
| 455 |
|
|
| 456 |
|
|
| 457 |
|
|
| 458 |
|
|
| 459 |
|
|
| 460 |
|
|
| 461 |
ZZYZX
2007, Unrated)
|
|
| 462 |
|
|
| 463 |
|
|
| 464 |
|
|
| 465 |
|
|
| 466 |
|
|
| 467 |
|
|
| 468 |
|
|
| 469 |
|
|
| 470 |
|
|
| 471 |
|
|
| 472 |
|
|
| 473 |
|
|
| 474 |
|
|
| 475 |
|
|
| 476 |
|
|
| 477 |
|
|
| 478 |
|
|
| 479 |
|
|
| 480 |
|
|
| 481 |
|
|
| 482 |
|
|
| 483 |
|
|
| 484 |
|
|
| 485 |
|
|
| 486 |
|
|
| 487 |
|
|
| 488 |
|
|
| 489 |
|
|
| 490 |
|
|
| 491 |
|
|
| 492 |
|
|
| 493 |
|
|
| 494 |
|
|
| 495 |
|
|
| 496 |
B Movie
1998, Unrated)
|
|
| 497 |
|
|
| 498 |
|
|
| 499 |
|
|
| 500 |
|
|
| 501 |
|
|
| 502 |
|
|
| 503 |
|
|
| 504 |
|
|
| 505 |
|
|
| 506 |
|
|
| 507 |
|
|
| 508 |
|
|
| 509 |
|
|
| 510 |
|
|
| 511 |
|
|
| 512 |
|
|
| 513 |
|
|
| 514 |
|
|
| 515 |
i hated it
|
|
| 516 |
hilary duff is so hot
|
|
| 517 |
|
|
| 518 |
|
|
| 519 |
|
|
| 520 |
|
|
| 521 |
|
|
| 522 |
|
|
| 523 |
alright
|
|
| 524 |
|
|
| 525 |
|
|
| 526 |
|
|
| 527 |
|
|
| 528 |
|
|
| 529 |
|
|
| 530 |
|
|
| 531 |
|
|
| 532 |
|
|
| 533 |
|
|
| 534 |
|
|
| 535 |
|
|
| 536 |
|
|
| 537 |
|
|
| 538 |
|
|
| 539 |
|
|
| 540 |
|
|
| 541 |
|
|
| 542 |
|
|
| 543 |
|
|
| 544 |
|
|
| 545 |
|
|
| 546 |
|
|
| 547 |
|
|
| 548 |
|
|
| 549 |
|
|
| 550 |
|
|
| 551 |
|
|
| 552 |
|
|
| 553 |
|
|
| 554 |
|
|
| 555 |
|
|
| 556 |
|
|
| 557 |
|
|
| 558 |
|
|
| 559 |
|
|
| 560 |
|
|
| 561 |
|
|
| 562 |
|
|
| 563 |
|
|
| 564 |
|
|
| 565 |
|
|
| 566 |
|
|
| 567 |
|
|
| 568 |
|
|
| 569 |
21 Up
1977, Unrated)
|
|
| 570 |
7 Up!
1963, Unrated)
|
|
| 571 |
|
|
| 572 |
|
|
| 573 |
love it
|
|
| 574 |
|
|
| 575 |
|
|
| 576 |
|
|
| 577 |
|
|
| 578 |
|
|
| 579 |
|
|
| 580 |
|
|
| 581 |
|
|
| 582 |
|
|
| 583 |
|
|
| 584 |
|
|
| 585 |
|
|
| 586 |
|
|
| 587 |
|
|
| 588 |
|
|
| 589 |
|
|
| 590 |
|
|
| 591 |
|
|
| 592 |
|
|
| 593 |
|
|
| 594 |
|
|
| 595 |
|
|
| 596 |
|
|
| 597 |
|
|
| 598 |
|
|
| 599 |
|
|
| 600 |
|
|
| 601 |
|
|
| 602 |
|
|
| 603 |
|
|
| 604 |
|
|
| 605 |
|
|
| 606 |
|
|
| 607 |
|
|
| 608 |
|
|
| 609 |
|
|
| 610 |
|
|
| 611 |
|
|
| 612 |
42 Up
1999, Unrated)
|
|
| 613 |
|
|
| 614 |
|
|
| 615 |
|
|
| 616 |
|
|
| 617 |
|
|
| 618 |
|
|
| 619 |
|
|
| 620 |
|
|
| 621 |
|
|
| 622 |
|
|
| 623 |
|
|
| 624 |
|
|
| 625 |
|
|
| 626 |
|
|
| 627 |
|
|
| 628 |
|
|
| 629 |
|
|
| 630 |
|
|
| 631 |
|
|
| 632 |
|
|
| 633 |
|
|
| 634 |
|
|
| 635 |
|
|
| 636 |
|
|
| 637 |
|
|
| 638 |
|
|
| 639 |
|
|
| 640 |
|
|
| 641 |
|
|
| 642 |
|
|
| 643 |
|
|
| 644 |
|
|
| 645 |
|
|
| 646 |
|
|
| 647 |
|
|
| 648 |
|
|
| 649 |
|
|
| 650 |
|
|
| 651 |
|
|
| 652 |
|
|
| 653 |
|
|
| 654 |
|
|
| 655 |
|
|
| 656 |
|
|
| 657 |
|
|
| 658 |
hate it with a passion
|
|
| 659 |
|
|
| 660 |
|
|
| 661 |
|
|
| 662 |
|
|
| 663 |
|
|
| 664 |
Beef
2003, R)
|
|
| 665 |
|
|
| 666 |
|
|
| 667 |
|
|
| 668 |
|
|
| 669 |
|
|
| 670 |
|
|
| 671 |
|
|
| 672 |
|
|
| 673 |
|
|
| 674 |
|
|
| 675 |
|
|
| 676 |
|
|
| 677 |
|
|
| 678 |
|
|
| 679 |
|
|
| 680 |
|
|
| 681 |
|
|
| 682 |
|
|
| 683 |
|
|
| 684 |
|
|
| 685 |
|
|
| 686 |
|
|
| 687 |
|
|
| 688 |
|
|
| 689 |
shit
|
|
| 690 |
love it
|
|
| 691 |
|
|
| 692 |
300
2007, R)
|
|
| 693 |
|
|
| 694 |
never saw it
|
|
| 695 |
stupid
|
|
| 696 |
|
|
| 697 |
nothing
|
|
| 698 |
|
|
| 699 |
|
|
| 700 |
|
|
| 701 |
never saw it
|
|
| 702 |
|
|
| 703 |
never saw it
|
|
| 704 |
|
|
| 705 |
|
|
| 706 |
|
|
| 707 |
rulez
|
|
| 708 |
never saw it
|
|
| 709 |
fantastic
|
|
| 710 |
this sux
|
|
| 711 |
Hitch
2005, PG-13)
loved it
|
|
| 712 |
|
|
| 713 |
|
|
| 714 |
liked it
|
|
| 715 |
|
|
| 716 |
|
|
| 717 |
|
|
| 718 |
|
|
| 719 |
|
|
| 720 |
|
|
| 721 |
|
|
| 722 |
|
|
| 723 |
|
|
| 724 |
|
|
| 725 |
|
|
| 726 |
|
|
| 727 |
|
|
| 728 |
|
|
| 729 |
|
|
| 730 |
|
|
| 731 |
|
|
| 732 |
|
|
| 733 |
Vlad
2003, R)
|
|
| 734 |
|
|
| 735 |
|
|
| 736 |
|
|
| 737 |
|
|
| 738 |
|
|
| 739 |
|
|
| 740 |
|
|
| 741 |
|
|
| 742 |
|
|
| 743 |
|
|
| 744 |
|
|
| 745 |
|
|
| 746 |
|
|
| 747 |
|
|
| 748 |
|
|
| 749 |
|
|
| 750 |
|
|
| 751 |
|
|
| 752 |
Bedlam
1945, Unrated)
|
|
| 753 |
|
|
| 754 |
|
|
| 755 |
|
|
| 756 |
|
|
| 757 |
|
|
| 758 |
|
|
| 759 |
|
|
| 760 |
|
|