My Favorite Movies


  1. abzhighas
  2. abz

Give list a short description

  abzhighas's Rating My Rating
1
Clueless 1995,  PG-13)
2
Fight Club 1999,  R)
3
Gladiator 2000,  R)
4
50 First Dates 2004,  PG-13)
5
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
6
Green Street Hooligans 2005,  R)
7
The Business 2004,  R)
8
Crank 2006,  R)
9
Gangs of New York 2002,  R)
10
Riding in Cars with Boys 2001,  PG-13)
11
Friday 1995,  R)
12
Crash 2005,  R)
13
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
14
Snatch 2001,  R)
15
Kidulthood 2005,  R)
16
Hostel 2006,  R)
17
Bring It On 2000,  PG-13)
18
There's Something About Mary 1998,  R)
19
8 Mile 2002,  R)
20
Madagascar 2005,  PG)
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
22
The Football Factory 2004,  R)
23
Mean Machine 2001,  R)
24
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
25
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
26
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
27
Cruel Intentions 1999,  R)
28
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
29
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
30
Ali G Indahouse - The Movie 2004,  R)
31
The Bodyguard 1992,  R)
32
The Mask 1994,  PG-13)
33
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
34
Pretty Woman 1990,  R)
35
Runaway Bride 1999,  PG)
36
Any Given Sunday 1999,  R)
37
Gladiator 1992,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments