Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  abygail0508's Rating My Rating
1
Fantastic Four 2005,  PG-13)
2
A Cinderella Story 2004,  PG)
3
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
4
Anaconda 1997,  PG-13)
5
The Grudge 2 2006,  PG-13)
6
The Grudge 2004,  PG-13)
7
Catwoman 2004,  PG-13)
8
The Age of Innocence 1993,  PG)
9
Finding Nemo 2003,  G)
10
Madagascar 2005,  PG)
11
Like Water for Chocolate (Como Agua para Chocolate) 1993,  R)
12
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
13
Honey 2003,  PG-13)
14
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
15
Dance with Me 1998,  PG)
16
Dance with a Stranger 1985,  R)
17
City of Angels 1998,  PG-13)
18
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
19
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
20
The Last Samurai 2003,  R)
21
American Pie 1999,  R)
22
The Dentist 1996,  R)
23
The Dentist 2: Brace Yourself 1998,  R)
24
Wedding Crashers 2005,  R)
25
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
26
Toy Story 1995,  G)
27
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
28
The Omega Code 1999,  PG-13)
29
DNA (Genetic Code) 1996,  R)
30
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments