Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  aboulaheb's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
X-Men 2000,  PG-13)
5
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
6
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
7
The Matrix 1999,  R)
8
The Matrix Reloaded 2003,  R)
9
The Matrix Revolutions 2003,  R)
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
13
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
14
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
15
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
16
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
19
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
21
Discovering the Real World of Harry Potter 2001,  Unrated)
22
A Walk to Remember 2002,  PG)
23
Legends of the Fall 1994,  R)
24
Braveheart 1995,  R)
25
Troy 2004,  R)
26
300 2007,  R)
27
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
28
Van Helsing 2004,  PG-13)
29
Pitch Black 2000,  R)
30
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
31
The Pacifier 2005,  PG)
32
Spider-Man 2002,  PG-13)
33
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
34
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
35
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
36
Forrest Gump 1994,  PG-13)
37
Independence Day 1996,  PG-13)
38
King Arthur 2004,  PG-13)
39
Ice Age 2002,  PG)
40
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
41
Flushed Away 2006,  PG)
42
The Ant Bully 2006,  PG)
43
Over the Hedge 2006,  PG)
44
Barnyard: The Original Party Animals 2006,  PG)
45
Cars 2006,  G)
46
Hercules 1997,  G)
47
Lilo & Stitch 2003,  G)
48
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch 2005,  PG)
49
Stitch! The Movie 2003,  G)
50
Tarzan 1999,  G)
51
Tarzan II 2005,  G)
52
Tarzan & Jane 2002,  G)
53
The Lion King 1994,  G)
54
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
55
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
56
Chicken Run 2000,  G)
57
Monsters, Inc. 2001,  G)
58
Shark Tale 2004,  PG)
59
Happy Feet 2006,  PG)
60
Shrek 2001,  PG)
61
Shrek 2 2004,  PG)
62
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
waitin for it and it will be great one :D
63
Shrek 4-D (Shrek 3-D) 2003,  Unrated)
Shrek 4-D (Shrek 3-D)
waitin for it too iam sure it will be great :)
64
Finding Nemo 2003,  G)
65
Dark Fury - The Chronicles of Riddick 2004,  Unrated)
66
Robotech: The Shadow Chronicles 2006,  PG)
67
Brother Bear 2003,  G)
68
Brother Bear 2 2006,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments