My Favorite Movies


  abolshaw's Rating My Rating
1
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
2
Ladyhawke 1985,  PG-13)
3
Caligula 1979,  R)
4
The Prophecy 1995,  R)
5
Cat People 1982,  R)
6
Bitter Moon 1992,  R)
7
Secretary 2002,  R)
8
Natural Born Killers 1994,  R)
9
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
10
V for Vendetta 2006,  R)
11
The Breakfast Club 1985,  R)
12
Still Crazy 1998,  R)
13
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
14
Sixteen Candles 1984,  PG)
15
Up in Smoke 1978,  R)
16
Weird Science 1985,  PG-13)
17
Trainspotting 1996,  R)
18
Fight Club 1999,  R)
19
American Psycho 2000,  R)
20
Dark City 1998,  R)
21
The Crow 1994,  R)
22
Blade Runner 1982,  R)
23
Gattaca 1997,  PG-13)
24
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
25
Little Shop of Horrors 1986,  PG-13)
26
Ghost Rider 2007,  PG-13)
27
Super Size Me 2003,  PG-13)
28
Monty Python's The Meaning of Life 1983,  R)
29
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
30
The Warriors 1979,  R)
31
The Gods Must Be Crazy 1981,  PG)
32
Beetlejuice 1988,  PG)
33
The Corporation 2003,  Unrated)
34
RiP: A Remix Manifesto 2009,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments