Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  abdullah3940's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
2
RV 2006,  PG)
3
Chocolat 2000,  PG-13)
4
Aquamarine 2006,  PG)
5
True Confessions of a Hollywood Starlet 2008,  Unrated)
6
Jumper 2008,  PG-13)
7
The Uninvited 2009,  PG-13)
8
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
9
Liar Liar 1997,  PG-13)
10
The Proposal 2009,  PG-13)
11
Saw 2004,  R)
12
Saw II 2005,  R)
13
Saw III 2006,  R)
14
Saw VI 2009,  R)
15
Saw IV 2007,  R)
16
Saw V 2008,  R)
17
Superbad 2007,  R)
18
Knocked Up 2007,  R)
19
New York, I Love You 2008,  R)
20
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
21
I Love You, Man 2009,  R)
22
I Love You Beth Cooper 2009,  PG-13)
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
24
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
26
Public Enemies 2009,  R)
27
The Bank Job 2008,  R)
28
300 2007,  R)
29
Superhero Movie 2008,  PG-13)
30
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
31
Resident Evil 2002,  R)
32
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
33
Resident Evil: Afterlife 2010,  R)
34
Biohazard: Degeneration (Resident Evil: Degeneration) 2008,  R)
35
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
36
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
37
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
38
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
39
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
40
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
41
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 2011,  PG-13)
42
The Ugly Truth 2009,  R)
43
The Rebound 2009,  R)
44
21 2008,  PG-13)
45
Management 2008,  R)
46
Sydney White 2007,  PG-13)
47
She's the Man 2006,  PG-13)
48
G.I. Joe: Rise of Cobra 2009,  PG-13)
49
State of Play 2009,  PG-13)
50
Goal 2007,  Unrated)
51
Goal II: Living the Dream 2007,  PG-13)
52
Goal! III (Goal! 3: Taking on the World) 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments