My Favorite Movies
| abdallah99's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
I Capture the Castle 2003, R) |
|
| 2 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 3 |
300 2007, R) |
|
| 4 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 5 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 6 |
Sin City 2005, R) |
|
| 7 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 8 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 10 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Taken 2008, PG-13) |
|
| 15 |
Mutant Chronicles 2008, R) |
|
| 16 |
City of Ember 2008, PG) |
|
| 17 |
Casanova 2005, Unrated) |
|
| 18 |
Bangkok Dangerous 2008, R) |
|
| 19 |
Match Point 2005, R) |
|
| 20 |
House of Wax 2005, R) |
|
| 21 |
No Country for Old Men 2007, R) |
|
| 22 |
RV 2006, PG) |
|
| 23 |
Wind Chill 2007, R) |
|
| 24 |
Max Payne 2008, PG-13) |
|
| 25 |
The Boy from Hell, (Bloodspell) 1987, R) |
|
| 26 |
The Boy from Hell 2004, Unrated) |
|
| 27 |
The Weather Man 2005, R) |
|
| 28 |
Death Defying Acts 2007, PG) |
|
| 29 |
Enchanted 2007, PG) |
|
| 30 |
The Incredible Journey 1963, G) |
|
| 31 |
The List 2008, Unrated) |
|
| 32 |
Never Back Down 2008, PG-13) |
|
| 33 |
Rocket Science 2007, R) |
|
| 34 |
Shut Up and Shoot Me 2008, Unrated) |
|
| 35 |
Fool's Gold 2005, Unrated) |
|
| 36 |
One Missed Call 2007, PG-13) |
|
| 37 |
The Bank Job 2008, R) |
|
| 38 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 39 |
Journey to the Center of the Earth 1959, G) |






































