My Favorite Movies
Give list a short description
| abascalmufel's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 2 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Simon Birch 1998, PG) |
|
| 4 |
Mulan 1998, G) |
|
| 5 |
Meet Joe Black 1998, PG-13) |
|
| 6 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 7 |
Emma 1996, PG) |
|
| 8 |
The Others 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Sense and Sensibility 1995, PG) |
|
| 10 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 11 |
A Perfect Murder 1998, R) |
|
| 12 |
Murder by Numbers 2002, R) |
|
| 13 |
Primal Fear 1996, R) |
|
| 14 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 15 |
The Eighth Day (Le Huitième Jour) 1996, Unrated) |
|
| 16 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |















