My Favorite Movies
| abagash's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Killer Nun (Suor Omicidi) 1978, Unrated) |
|
| 2 |
Gummo 1997, R) |
|
| 3 |
Out of the Blue (No Looking Back) 1981, R) |
|
| 4 |
Welcome to the Dollhouse 1995, R) |
|
| 5 |
Welcome to Woop Woop (The Big Red) 1997, R) |
|
| 6 |
Ghosts...Of the Civil Dead 1988, Unrated) |
|
| 7 |
Chopper 2000, R) |
|
| 8 |
Palindromes 2004, Unrated) |
|
| 9 |
Storytelling 2001, R) |
|
| 10 |
Happiness 1998, NC-17) |
|
| 11 |
The Celebration (Festen) 1998, R) |
|
| 12 |
Pi 1998, R) |











