My Favorite Movies
| aarondean04's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
McLintock! 1963, Unrated) |
|
| 3 |
Big Jake 1971, PG-13) |
|
| 4 |
The Philadelphia Story 1940, Unrated) |
|
| 5 |
The Quiet Man 1952, Unrated) |
|
| 6 |
Calamity Jane 1953, G) |
|
| 7 |
Desk Set 1957, Unrated) |
|
| 8 |
Donovan's Reef 1963, Unrated) |
|
| 9 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 10 |
The Barkleys of Broadway 1949, Unrated) |
|
| 11 |
Stage Door 1937, Unrated) |
|
| 12 |
Pillow Talk 1959, Unrated) |
|
| 13 |
To Catch a Thief 1955, Unrated) |
|
| 14 |
The Cowboys 1974, PG) |
|
| 15 |
About a Boy 2002, PG-13) |
|
| 16 |
The Lion in Winter 1968, PG) |
|
| 17 |
The Ringer 2005, PG-13) |
|
| 18 |
The Man Who Knew Too Much 1956, PG) |
|
| 19 |
That Touch of Mink 1962, Unrated) |
|
| 20 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 21 |
Mr. Smith Goes to Washington 1939, Unrated) |
|
| 22 |
The African Queen 1952, Unrated) |
|
| 23 |
The Wedding Date 2005, PG-13) |
|
| 24 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
























