My Favorite Movies


  aap223's Rating My Rating
1
Armageddon 1998,  PG-13)
2
The Terminator 1984,  R)
3
Dawn of the Dead 2004,  R)
4
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money 1998,  R)
5
Night of the Living Dead 1968,  R)
6
Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave 2005,  R)
7
Return of the Living Dead: Necropolis 2005,  R)
8
The Return of the Living Dead 1985,  R)
9
Return of the Living Dead 3 1993,  R)
10
Return of the Living Dead Part II 1988,  R)
11
Shaun of the Dead 2004,  R)
12
Interview with the Vampire 1994,  R)
13
Gone With the Wind 1939,  G)
14
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
15
Snakes on a Plane 2006,  R)
16
Python 2 (Pythons 2) (Snakes) 2002,  R)
17
Anaconda 1997,  PG-13)
18
Earth Girls Are Easy 1989,  PG)
19
28 Days Later 2002,  R)
20
300 2007,  R)
21
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
22
Alien 1979,  R)
23
Aliens 1986,  R)
24
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
25
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
26
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
27
Beetlejuice 1988,  PG)
28
Blazing Saddles 1974,  R)
29
Bring It On 2000,  PG-13)
30
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
31
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)
32
Con Air 1997,  R)
33
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
34
Fantastic Four 2005,  PG-13)
35
Full Metal Jacket 1987,  R)
36
Ghostbusters 1984,  PG)
37
Grease 1978,  PG)
38
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
39
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
40
Independence Day 1996,  PG-13)
41
Jaws 1975,  PG)
42
Jurassic Park 1993,  PG-13)
43
Legally Blonde 2001,  PG-13)
44
Phantom of the Opera 1943,  Unrated)
45
Predator 1987,  R)
46
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
47
Resident Evil 2002,  R)
48
Scary Movie 2000,  R)
49
Scary Movie 2 2001,  R)
50
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
51
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
52
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
53
Spaceballs 1987,  PG)
54
Team America - World Police 2004,  R)
55
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
56
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
57
The Exorcist 1973,  R)
58
The Godfather 1972,  R)
59
The Godfather, Part II 1974,  R)
60
The Godfather, Part III 1990,  R)
61
The Incredibles 2004,  PG)
62
The Mummy 1999,  PG-13)
63
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
64
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
65
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
66
Van Helsing 2004,  PG-13)
67
Young Frankenstein 1974,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments