My Favorite Movies


  Aalrihaus's Rating My Rating
1
Spaceballs 1987,  PG)
2
The Truman Show 1998,  PG)
3
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
4
Van Helsing 2004,  PG-13)
5
Shaun of the Dead 2004,  R)
6
Hero 2002,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
8
Army of Darkness 1993,  R)
9
The 13th Warrior 1999,  R)
10
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
11
Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre (Asterix and Obelix Meet Cleopatra) 2002,  PG)
12
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) 2001,  R)
13
Desperado 1995,  R)
14
Kung Fu Hustle 2004,  R)
15
Blade Runner 1982,  R)
16
The Last Samurai 2003,  R)
17
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
18
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
19
Ravenous 1999,  R)
20
The Thing 1982,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments