My Favorite Movies


  aaalondon05's Rating My Rating
1
Aliens 1986,  R)
Aliens
best in series
2
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
more please animatix was ace
3
Scarface 1983,  R)
4
Once Upon a Time in America 1984,  R)
5
The Football Factory 2004,  R)
6
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
makes you think great film
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
8
Planet of the Apes 2001,  PG-13)
9
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
great film have it on vhs
10
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
top sci fi film
12
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
best stories to interact in a film
13
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
AVP - Alien Vs. Predator
more more
14
Jurassic Park 1993,  PG-13)
15
Face/Off 1997,  R)
16
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
17
Back to the Future 1985,  PG)
Back to the Future
we want more lol
18
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
19
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
20
The Godfather 1972,  R)
The Godfather
excellent am playing the game on ps2
21
The Terminator 1984,  R)
22
Seven (Se7en) 1995,  R)
23
Troy 2004,  R)
Troy
top rate really for the atemp at an epic love big battle scenes
24
American Beauty 1999,  R)
American Beauty
will i will i %$*&
25
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
26
Scary Movie 2000,  R)
27
The Mummy 1999,  PG-13)
The Mummy
on telly to much
28
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
must own film
29
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
excellent storie maybe its true
30
Predator 1987,  R)
31
Iron Man 2008,  PG-13)
Iron Man
great film
32
Hannibal Rising 2007,  R)
Hannibal Rising
top film

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments