My Favorite Movies


  aaaacid's Rating My Rating
1
Four Sheets to the Wind 2007,  R)
Four Sheets to the Wind
This is my cousin Sterlin's movie!! He is freakin cool eh? haha
2
Skins 2002,  R)
3
Dance Me Outside 1994,  R)
Dance Me Outside
This movie gets me fired up!
4
Powwow Highway 1989,  R)
Powwow Highway
haha love this show!
5
Thunderheart 1992,  R)
Thunderheart
Graham Greene RULES!!
6
Gone With the Wind 1939,  G)
Gone With the Wind
Classic... total Classic.
7
Conspiracy 2001,  R)
Conspiracy
must see
8
Kiss The Girls 1997,  R)
Kiss The Girls
love it
9
A Time to Kill 1996,  R)
A Time to Kill
Damn right they deserved to die! and I hope they burn in HELL!
10
The Long Kiss Goodnight 1996,  R)
The Long Kiss Goodnight
life is pain.
11
Twister 1996,  PG-13)
Twister
i think we're goin' in
12
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
Robin Hood: Men in Tights
my name is little john, but in real life i am very big
13
Final Destination 2000,  R)
Final Destination
i wish you were on that plane
14
Final Destination 2 2003,  R)
Final Destination 2
highway to hell, highway to hell
15
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
there is somenone... walking behind you..
16
High Anxiety 1978,  PG)
High Anxiety
That's not my gun- that's me's gun! He took off my face!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments