My Favorite Movies
| 7monsoon's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 2 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 3 |
Lonely Hearts 2006, R) |
|
| 4 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Hysteria - The Def Leppard Story 2005, R) |
|
| 6 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 7 |
The Road to El Dorado 2000, PG) |
|
| 8 |
The Iron Giant 1999, PG) |
|
| 9 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 10 |
The Shining 1980, R) |
|
| 11 |
Stephen King's Desperation 2006, R) |
|
| 12 |
Dreamcatcher 2003, R) |
|
| 13 |
How to Make an American Quilt 1995, PG-13) |
|
| 14 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 15 |
Panic Room 2002, R) |
|
| 16 |
Innocence 2004, R) |
|
| 17 |
Dorm (Dek hor) , Unrated) |
|
| 18 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 19 |
Stick It 2006, PG) |
|
| 20 |
Limelight 1952, G) |
|
| 21 |
Stage Beauty 2004, R) |
|
| 22 |
City Lights 1931, G) |
|
| 23 |
Shakespeare in Love 1998, R) |























