My Favorite Movies
| 3DNO78's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Almost Famous 2000, R) |
|
| 2 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 3 |
Just Friends 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 5 |
Dogma 1999, R) |
|
| 6 |
Gentlemen Prefer Blondes 1953, Unrated) |
|
| 7 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 8 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 9 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 10 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 11 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 12 |
Waiting 2005, R) |
|
| 13 |
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005, Unrated) |
|
| 14 |
Empire Records 1995, PG-13) |
|
| 15 |
Buffy the Vampire Slayer 1992, PG-13) |
|
| 16 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 18 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 19 |
Seven Brides for Seven Brothers 1954, G) |
|
| 20 |
Singin' in the Rain 1952, G) |
|
| 21 |
Dickie Roberts - Former Child Star 2003, PG-13) |
|
| 22 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 23 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 24 |
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001, R) |
|
| 25 |
Chances Are 1989, PG) |

























