My Favorite Movies
| 3ammo's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
L.A. Confidential 1997, R) |
|
| 3 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 4 |
Hotel Rwanda 2004, PG-13) |
|
| 5 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 6 |
Ronin 1998, R) |
|
| 7 |
West Beyrouth (West Beirut) 1998, Unrated) |
|
| 8 |
Men of Honor 2000, R) |
|
| 9 |
Caramel 2007, PG) |
|
| 10 |
Bosta 2008, Unrated) |
|
| 11 |
Sin City 2005, R) |











