My Favorite Movies


  30stmMCRlover's Rating My Rating
1
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
THIS MOVIE ROCKED! i hope they make a movie 5!!
2
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
TOTALLY AWESOME MOVIE!
3
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
I love this movie!
4
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
This was a really good movie!
5
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
This movie was good, it wasnt rly cary, it was more of a thriller
6
Scream 3 2000,  R)
Scream 3
I love this movie!
7
Scream 2 1997,  R)
Scream 2
Totally awesome movie!
8
Scream 1996,  R)
Scream
I love all of the Scream movies!
9
D.N.Angel Vol 7 - Light Breaks 2005,  Unrated)
D.N.Angel Vol 7 - Light Breaks
This movie was totally sweet, i love Dark and i cant believe hes gone!!
10
An American Werewolf in London 1981,  R)
An American Werewolf in London
THis is a good movie!
11
An American Werewolf in Paris 1997,  R)
An American Werewolf in Paris
This was also a very good movie!
12
Bride of Chucky 1998,  R)
Bride of Chucky
Chucky rocks dude!!
13
Seed Of Chucky 2004,  R)
Seed Of Chucky
Totall an awesome movie! Chucky is so kool!
14
Ghost 1990,  PG-13)
Ghost
This also a very sweet movie
15
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
It was an awesome movie, i liked the music, but it was really sad!!
16
X-Men 2000,  PG-13)
17
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
this show was awesome!! and Hugh jAckman is so Hott/Sexy/Cute!!
18
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
X2: X-Men United
I love this movie the best!!! Wolverine is so hott!!
19
Jeepers Creepers 2001,  R)
20
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
21
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
22
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments