Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1undiscoverd1's Rating My Rating
1
Wrong Turn 2003,  R)
Wrong Turn
THE BEST
2
Red Eye 2005,  PG-13)
Red Eye
loved it
3
Employee of the Month 2006,  PG-13)
Employee of the Month
dane cook was really funny but jessica simpson should have gone over lines more and put more effort
4
Jackass - The Movie 2002,  R)
5
Ghost Ship 2002,  R)
6
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
Sweet Home Alabama
loved it so much i know every line from the movie
7
The Amityville Horror 2005,  R)
8
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
FUNNEY*SOUTHERN ACCENT*
9
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
could be more funny but it was good
10
The Breakfast Club 1985,  R)
11
Devour 2005,  R)
Devour
i love it glad i own it hehe
12
Urban Legends: Bloody Mary 2005,  R)
13
American Pie 1999,  R)
14
American Pie 2 2001,  R)
15
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
American Pie Presents - Band Camp
out of the world funny
16
Mean Creek 2003,  R)
17
Eurotrip 2004,  R)
18
Waiting 2005,  R)
19
Just Friends 2005,  PG-13)
20
Scary Movie 2000,  R)
21
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
not as funny as the first 2 but way better than 3
22
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
really good
23
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
24
Crash 2005,  R)
25
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
26
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
FUNNEY
27
American Wedding 2003,  R)
28
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
REALLY REALLY GOOD
29
Blade: Trinity 2004,  R)
30
Road Trip 2000,  R)
31
National Lampoon's Going the Distance 2004,  R)
32
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
Coyote Ugly
it was o-kay
33
Devil's Pond 2003,  R)
34
RV 2006,  PG)
RV
good
35
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
Wrong Turn 2: Dead End
can't wait to see it
loved the first one

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments