Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1stepforward's Rating My Rating
1
Pay It Forward 2000,  PG-13)
Pay It Forward
cry 2 times!!
2
All About Lily Chou-Chou (Riri Shushu no subete) 2001,  Unrated)
3
Hedwig and the Angry Inch 2001,  R)
4
Night on Earth 1991,  R)
5
Mystery Train 1989,  R)
6
Blind Chance (Przypadek) 1982,  Unrated)
7
Pulp Fiction 1994,  R)
8
Lost Highway 1997,  R)
9
La Dolce Vita 1960,  Unrated)
10
Tetsuo: The Ironman 1989,  Unrated)
Tetsuo: The Ironman
funny but cool
11
Christmas in August (Palwolui Christmas) 1998,  Unrated)
12
A Clockwork Orange 1971,  R)
A Clockwork Orange
actors/ costume / soundtrack really cool!
13
Pretty in Pink 1986,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments