Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1lindona's Rating My Rating
1
Crank 2006,  R)
Crank
very good
2
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
yeah baby
3
Snakes on a Plane 2006,  R)
Snakes on a Plane
yeah baby
4
The Prestige 2006,  PG-13)
The Prestige
good movie
5
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006,  PG-13)
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter)
good movie
6
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) 2006,  R)
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King)
yeah baby
7
Miami Vice 2006,  R)
Miami Vice
good staf
8
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
10
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
the best one
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
on of the best movie i even see
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
very nice
13
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
very good movie
14
The Marine 2006,  PG-13)
15
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
very good movie
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
17
Click 2006,  PG-13)
18
Monster House 2006,  PG)
19
The Last Samurai 1990,  R)
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
21
The Pink Panther 2006,  PG)
22
Shrek 2001,  PG)
23
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
24
Nacho Libre 2006,  PG)
Nacho Libre
good movie
25
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
not bad
26
Saw III 2006,  R)
Saw III
good
27
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
yeah baby
28
Abril Despedaçado (Behind the Sun) 2001,  PG-13)
Abril Despedaçado (Behind the Sun)
good movie
29
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
yeah baby!
30
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
yeah baby! good movie
31
I Am Legend 2007,  PG-13)
I Am Legend
love this movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments