My Favorite Movies
| 1IrishGuy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 2 |
Office Space 1999, R) |
|
| 3 |
Half Baked 1998, R) |
|
| 4 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 5 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 6 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 10 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 11 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |











