Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  0506alexis's Rating My Rating
1
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
2
Billy Madison 1995,  PG-13)
3
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
4
Anger Management 2003,  PG-13)
5
You Don't Mess with the Zohan 2008,  PG-13)
6
Reign Over Me 2007,  R)
7
Deuce Bigalow: European Gigolo 2005,  R)
8
Click 2006,  PG-13)
9
Grandma's Boy 2006,  R)
10
The Longest Yard 2005,  PG-13)
11
50 First Dates 2004,  PG-13)
12
Adam Sandler's Eight Crazy Nights 2002,  PG-13)
13
Spanglish 2004,  PG-13)
14
Punch-Drunk Love 2002,  R)
15
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
16
Mixed Nuts 1994,  PG-13)
17
Going Overboard 1989,  R)
18
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
19
Little Nicky 2000,  PG-13)
20
Big Daddy 1999,  PG-13)
21
The Master of Disguise 2002,  PG)
22
Saturday Night Live: The Best of Adam Sandler 1999,  Unrated)
23
The Waterboy 1998,  PG-13)
24
Bulletproof 1996,  R)
25
Airheads 1994,  PG-13)
26
Balls of Fury 2007,  PG-13)
27
Tortilla Heaven 2007,  PG-13)
28
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
29
George Lopez - Why You Crying? 2005,  R)
30
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D 2005,  PG)
31
Real Women Have Curves 2002,  PG-13)
32
Bread and Roses 2000,  R)
33
Ski Patrol 1989,  PG)
34
Sydney White 2007,  PG-13)
35
Hairspray 2007,  PG)
36
Love Wrecked 2005,  PG)
37
She's the Man 2006,  PG-13)
38
What a Girl Wants 2003,  PG)
39
Charlotte's Web 2 - Wilbur's Great Adventure 2003,  G)
40
Big Fat Liar 2002,  PG)
41
The Naked Brothers Band 2008,  Unrated)
42
Bill Cosby: 49 1987,  PG)
43
Bill Cosby: Himself 1982,  PG)
44
Hickey & Boggs 1972,  PG)
45
Mother, Jugs & Speed 1976,  PG)
46
Leonard Part 6 1987,  PG)
47
To All My Friends on Shore 1971,  Unrated)
48
Ghost Dad 1990,  PG)
49
500 Years Later 2005,  Unrated)
50
Uptown Saturday Night 1974,  PG)
51
Let's Do It Again 1975,  PG)
52
A Piece of the Action 1977,  PG)
53
Farce of the Penguins 2007,  R)
54
Dirty Work 1998,  PG-13)
55
A Modern Twain Story: The Prince and the Pauper 2007,  PG)
56
That's So Suite Life of Hannah Montana 2007,  G)
57
The Heart Is Deceitful Above All Things 2004,  R)
58
I Saw Mommy Kissing Santa Claus 2001,  Unrated)
59
The Astronaut's Wife 1999,  R)
60
Piggy Banks (Born Killers) 2005,  R)
61
Diary of a Sex Addict 2001,  R)
62
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) 2007,  R)
63
Death Proof 2007,  R)
64
The Black Dahlia 2006,  R)
65
Elvis 2005,  Unrated)
66
Strange Hearts (Roads to Riches) 2001,  R)
67
The Last Stop 2000,  R)
68
Jawbreaker 1999,  R)
69
Phantoms 1998,  R)
70
Devil in the Flesh 1997,  R)
71
Scream 1996,  R)
72
The Doom Generation 1995,  R)
73
Black Oasis 2010,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments