Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  03lewisr's Rating My Rating
1
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
one of the best films ive seen it is so gd i love it they have done a excellent job on making this film
2
Blade 1998,  R)
Blade
great film love the ending its so funny
3
Blade II 2002,  R)
Blade II
again another great film but not as funny as the first one tho lmao
4
Blade: Trinity 2004,  R)
Blade: Trinity
excellent film when i first watched it i thaught it was the best i had seen un till i watched another film by wesley snipes
5
Rocky 1976,  PG)
Rocky
its all right but im not to interested on this one tho lol
6
Rocky II 1979,  PG)
Rocky II
again its all right but im not to interested on this one either but what a come bk lol
7
Rocky III 1982,  PG)
Rocky III
i liked this one because there was alot more interesting bits for me so i enjoyed this one a lot but it is a bit sad
8
Rocky IV 1985,  PG)
Rocky IV
i like this one but i thaught it was a bit sad as well as the 3rd one but it also had a lot of interesting bits for me and i enjoyed the fight with rocky and the russian
9
Rocky V 1990,  PG-13)
Rocky V
i thought it was ok but i didnt really like it cause there was only one fight with rocky in it lol but it was ok
10
Rocky Balboa 2006,  PG)
Rocky Balboa
the best one out of all of them i loved it very sad tho but apart from that its great he gave the fight all he had and he only just lost he gave his opponant a run for his money lmao go rocky lol
11
XXX 2002,  PG-13)
XXX
great film so much action and the stunts are sick i would love to try them lol my favaroute part is the part where he actual rips the shit out of the man who has tied him up lol
12
xXx: State of the Union 2005,  R)
xXx: State of the Union
again a lot of action and a lot of cool stunts i would love to try lmao and my favaroute part is where he has the fight on the train
13
Little Man 2006,  PG-13)
Little Man
funniest film ive seen in my life i think its just so funny what the little man does lmao
14
Snatch 2001,  R)
Snatch
this is one of the best films ive seen brad pitt A.K.A the pikey is so fucking mad his punches are mental hes just crazy lol he must be my favaroute person in the film lol just for the fights he has and the way he speaks lol

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments